hypertropin

Pomôžte nám pomáhať iným!

Spoločnosť AVON opäť rozširuje svoju ponuku výrobkov slúžiacich na podporu boja proti rakovine prsníka o ďalší symbol, a to pilník na nechty.

 

 

AVON predstavuje nový symbol na podporu projektu AVON proti rakovine prsníka, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou kozmetickej výbavy každej ženy. Pilník na nechty je ideálny aj ako darček a zároveň peniaze získané z predaja symbolov slúžia na podporu projektov a aktivít v boji proti tejto zákernej chorobe.

Pilník na nechty

Cena: 3,00 €

Rozmery: 15 cm (dĺžka) x 1,7 cm (šírka)

AVON proti rakovine prsníka

 

Rakovina prsníka je v celosvetovom meradle tretím najčastejšie sa vyskytujúcim nádorovým ochorením. AVON sa na Slovensku zapojil do celosvetovej kampane proti rakovine prsníka v roku 1998, odkedy sa podarilo vyzbierať viac ako 1,1 mil. EUR. Vyzbierané peniaze poslúžili na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, kúpu diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety v rámci prevencie verejnosti.

 

Prevenciou proti rakovine prsníka

Rakovina prsníka je najčastejším nádorovým ochorením u žien. K tomu, aby sa ochorenie zistilo čo najskôr, keď je najväčšia nádej na jeho vyliečenie, môže prispieť každá žena. Samovyšetrenie prsníkov by mali vykonávať všetky ženy od 18 rokov každý 3. mesiac a ženy nad 30 rokov každý mesiac. Ideálny čas je po skončení menštruácie, kedy sú prsia bez hormonálnych vplyvov a ľahšie sa vyšetrujú. Ženy v klimatériu by si mali prsníky prehmatať každý mesiac, najlepšie prvý deň v mesiaci. Ak pri vyšetrení zbadáte akúkoľvek zmenu, mali by ste bez váhania vyhľadať lekára.

Správny postup pri samovyšetrení

  1. Vyzlečte sa po pás a postavte sa pred zrkadlo. Obidve ruky voľne pripažte a na intenzívnom svetle skúmajte, či nespozorujete zmeny tvaru prsníkov a ich okolia, či sa nevyskytujú niekde zdureniny alebo pokožka nie je ako pomarančová kôra, prípadne niektorá prsná bradavka nie je vtiahnutá dovnútra. Ak nemáte obidva prsníky rovnako veľké, je to prirodzený jav.
  2. Obidve ramená zdvihnite a pokračujte v predchádzajúcom pozorovaní tak, že sa pred zrkadlom pomaly otáčate sprava doľava a zľava doprava.
  3. Uchopte prsníky jeden po druhom svojimi dlaňami a najprv vodorovným, potom zvislým kĺzavým pohybom ich prehmatajte. Pozorujte, či nepocítite zatvrdnuté miesto alebo hrčku.
  4. Ľavé rameno spustite dolu, pravou rukou dookola prehmatajte ľavú prsnú bradavku vo vnútri dvorca, potom ju jemne stlačte, či z nej nepresakuje srvátkový alebo krvavý výtok. Tým istým spôsobom vyšetrite aj druhý prsník.
  5. Ľahnite si na chrbát, podložte si pod hlavu malý vankúš, pod ľavú lopatku si položte poskladaný uterák tak, aby ste mali prsník vo vyvýšenej polohe. Pravou rukou si prehmatajte prsník a jeho okolie. Takisto si vyšetrite aj pravý prsník.
  6. Ľavý prsník si prehmatajte jemným hladiacim tlakom vnútornou stranou troch stredných prstov – nie ich končekmi! Začnite zvonka a zospodu, krúživými pohybmi dookola, vždy bližšie k strednej bradavke. Toto urobte dvakrát. Raz majte ruku založenú pod hlavou a raz voľne pripaženú. Takisto postupujte pri prehmatávaní pravého prsníka.
  7. Ľavú ruku si založte pod hlavu a pravou rukou podobnými pohybmi ako v predchádzajúcom prípade si prehmatajte podpazušie, či v ňom nie je hrčka. Takisto si vyšetrite aj pravé podpazušie.
  8. Ľavú ruku voľne pripažte. Pravou rukou prehmatajte jamku nad kľúčnou kosťou. Takto si vyšetrite aj pravú stranu.