5kits

Slovensko absolvovalo 2. AVON POCHOD proti rakovine prsníka

19. júna 2010 sa Košice niesli v znamení ružovej farby. Vyše 3500 ľudí si oblieklo Tričko zdravé prsia a zapojilo sa tak do 2. slovenského AVON POCHODu proti rakovine prsníka. Čistý zisk z predaja trička Zdravé prsia, ktoré bolo vstupenkou na akciu, ako aj z predaja špeciálnych symbolov projektu na mieste akcie, predstavuje sumu 24.000 €! Všetky finančné prostriedky z akcie budú venované na aktivity v boji proti tejto zákernej chorobe.

(článok obsahuje video)

Pochodovať do Košíc prišli takmer všetky tváre projektu AVON proti rakovine prsníka: Ada Straková, Nora Beňačková, Hana Rapantová, Henrieta Mičkovicová, Karin Habšudová, Beáta Dubasová, Dara Rolins, Jana Kirschner, Alena Heribanová, Martin „Pyco“ Rausch a Bruno Ciberej.

Spolu s tvárami projektu sa do boja proti rakovine zapojili aj ďalšie známe osobnosti a vzácni hostia, ktorí obohatili program tohtoročného AVON Pochodu – Peter Bič project, skupina Desmod, IMT Smile, Mário Radačovský, Martin Chodúr a 40-členný orchester VIVA Musica pod vedením Oskara Rózsu. AVON Pochod sa konal pod záštitou starostu Starého mesta Košice – pána Ľubomíra Gregu. Sprievod absolvoval trasu uličkami historického centra Košíc, pričom jeho štart aj cieľ boli pri súsoší Immaculata na Hlavnom námestí.

Spoločnosť AVON prostredníctvom svojho projektu AVON proti rakovine prsníka odovzdala na podujatí darovacie šeky v celkovej sume 40 000 € nasledovným organizáciám, ktoré sa zaoberajú prevenciou a liečbou rakoviny prsníka: šek na sumu 10 000 € pre Nadáciu IBD, finančný dar vo výške 10.000 € pre Východoslovenský onkologický ústav v Košiciach a 20.000 € pre Ligu proti rakovine SR.

Najsilnejším zážitkom AVON Pochodu bol pre jeho účastníkov „akt spolupatričnosti“, kedy sa symbolicky vypustili tisíce ružových balónov do nebies ako vyjadrenie spolupatričnosti všetkým ženám, ktoré boj s rakovinou prsníka prehrali, ženám, ktoré s ňou bojujú a ženám, ktoré nad ňou zvíťazili.

VIDEO Z AVON POCHODU